2016 Schedule

DAY DATE OPPONENT PLACE TIME NO. SCORE RECORD
               
Wednesday Jan. 27 Folsom Folsom 5pm 1 L 11-4  0-1
Sunday Jan. 31 Folsom Butte 1pm 1 W 12-7 1-1
               
Friday Feb. 5 Napa Valley Yountville 2pm 1 W 8-4 2-1
Saturday Feb. 6 Napa Valley Yountville 10am 2 W 3-0
L 3-2
3-2
               
Friday Feb. 12 Mendocino Oroville 2pm 1 W 5-1 4-2
Saturday Feb. 13 Mendocino Oroville 10:30am 2 W 15-6
W 7-1
6-2
               
Tuesday Feb. 16 Yuba Marysville
Stadium
5pm 1 W 8-5 7-2
               
Friday Feb. 19 American River Sacramento 1pm 1 W 6-0 8-2
Saturday Feb. 20 American River Oroville 1pm 1 L 10-1 8-3
               
Friday Feb. 26 *Lassen Oroville 1:30pm 1 W 4-0  9-3
(1-0)
Saturday Feb. 27 *Lassen Susanville 11am 2 L 8-7
W 6-1
10-4
(2-1)
               
Thursday March. 3 *Feather River Oroville 11am 1 W 5-2 11-4
(3-1)
Friday March. 4 *Feather River Quincy 12pm 1 Game Halted B8  
               
Tuesday March. 8 *Siskiyous Oroville 11am 2 W 12-0
W 8-1
13-4
(5-1)
               
Friday March. 18 *Redwoods Arcata 12pm 2 W 6-1
W 10-1
 15-4
(7-1)
Saturday March. 19 *Redwoods Arcata 11am 1 W 18-4  16-4
(8-1)
               
Thursday March. 24 *Shasta Oroville 2:30pm 1 W 7-0 17-4
(9-1)
Saturday March. 26 *Shasta Redding 12pm 2 L 1-0
W 3-2
 18-5
(10-2)
               
Friday April. 1 *Lassen Susanville 2pm 1 W 7-4  19-5
(11-2)
Saturday April. 2 *Lassen Oroville 1pm 1 W 5-2 20-5
(12-2)
               
Thursday April. 7 *Siskiyous Weed 12pm 2 W 13-0
W 6-5
 22-5
(14-2)
Friday April. 8 *Siskiyous Oroville 12pm 1 W 3-1  23-5
(15-2)
               
Thursday April. 14 *Feather River Oroville 2:30pm 1 W 6-3 24-5
(16-2)
Friday April. 15 *Feather River (HALTED GAME) Quincy 2:00pm   W 7-5 25-5
(17-2)
Friday April. 15 *Feather River Quincy 2:00pm 1 W 8-5 26-5
(18-2)
Saturday April. 16 *Feather River Oroville 1pm 1 L 10-2 26-6
(18-3)
               
Thursday April. 21 *Redwoods Oroville 12pm 2 W 8-1
W 15-1
 28-6
(20-3)
               
Thursday April. 28 *Shasta Oroville 12pm 2 L 9-8
W 5-4
 29-7
(21-4)
               
Fri May. 6 Round I Regional Playoffs
#9 Delta College @ #8 Butte College
Oroville 2pm   L 3-0  29-8
(21-4)
Sat May. 7 Round I Regional Playoffs
#9 Delta College @ #8 Butte College
Oroville 11am   L 11-0 29-9
(21-4)
    Game 3, if necessary, 30min after game 2          
               
Fri, Sat, & Sun May. 13-15 Round II Super Regional Playoffs TBA TBA      
               
Fri, Sat, & Sun May. 20-22 Sectionals TBA TBA      
               
Sat, Sun, & Mon May. 28-30 State Championships Fresno TBA      
               
* Denotes Conference Games            

 


CCCAA

Providing Opportunities...Fulfilling Dreams